Warto ubezpieczyć bagaż przed wyjazdem na urlop

Gdy planujemy wakacje, to zwykle myślimy o tym, aby wybrać fajne miejsce. Chcemy wybrać się gdzieś, gdzie będziemy mogli odpocząć i naładować baterie. Rzadko myślimy o tym, by ubezpieczyć bagaż.

Ubezpieczenie podróżne — warto czy nie warto?

Niekiedy bywa tak, że chcemy wybrać się na urlop w jakieś fantastyczne miejsca, ale mamy ograniczone środki. Dlatego potrafimy dość długo pertraktować z pracownikiem biura, aby znalazł dla nas cos godnego uwagi, ale za niewygórowaną stawkę. Niekiedy bywa to trudne. Jeśli więc spłukamy się całkowicie i nie mamy już żadnych zaskórniaków na koncie, to zwykle nie myślimy dodatkowo o tym, że przydałoby się nam ubezpieczenie bagażu. A to duży błąd. Nie są to zbyt duże kwoty, a pozwolą nam spać i podróżować spokojnie. Ubezpieczenie podróżne z reguły zawiera także ubezpieczenie bagażu, choć nie we wszystkich opcjach. Warto to sprawdzić, zanim podpiszemy się pod polisą. Większość firm oferujących ubezpieczenia wprowadza różne ceny w zależności od tego, czy lecimy do państwa Unii Europejskiej, czy poza granice kontynentu. Inna cena obowiązuje również bagaż pojedynczy oraz kilka walizek należących do rodziny. Biznesmeni oraz osoby, które lubią podróżować aktywnie, mogą wykupić dodatkowe opcje. Dla wyjazdów służbowych będzie to ubezpieczenie na przykład firmowego laptopa, a dla aktywnych ubezpieczenie od zniszczenia bagażu lub cennych rzeczy, które w nim trzymaliśmy. Ubezpieczenie bagażu będzie wyższe, jeśli mamy zamiar zabrać ze sobą w podróż bardzo drogi sprzęt fotograficzny.

Ubezpieczenie bagażu, a bilet lotniczy

Należy pamiętać, że w cenie biletu na samolot nie jest zawarte ubezpieczenie bagażu. Musimy je wykupić oddzielnie. Zatem, jeśli tego nie zrobimy, a nasz bagaż zostanie uszkodzony lub zgubiony, to prawdopodobieństwo uzyskania jakiegokolwiek zadośćuczynienia jest niewielkie. Dlatego warto wydać odrobinę więcej, aby podczas podróży służbowej czy wczasów z rodziną czuć się pewnie. Ubezpieczenie bagażu obejmuje nie tylko jego zgubienie lub uszkodzenie na lotnisku. Nasze walizki będą ubezpieczone przez cały okres trwania podróży. Zatem jeśli coś się z nimi stanie w hotelu lub w przechowalni bagażu na jakimś dworcu, to nasze ubezpieczenie w tej sytuacji będzie również działało.

Pamiętajmy, że przezorny zawsze ubezpieczony. W przypadku ubezpieczenia bagażu można stwierdzić, że to przysłowie jest prawdziwe w 100%. Nie warto czasami oszczędzać każdego grosza, jeśli chodzi o nasz spokój.