Przewodnik kulinarny po Nowym Jorku

Jeżeli wybieracie się do Nowego Jorku, jesteście prawdziwymi szczęściarzami — zazdrościmy Wam ogromnie! Taki wyjazd może być przygodą Waszego życia, dlatego starajcie się wycisnąć z niego jak najwięcej — po to, aby mieć co wspominać. Jeżeli już tam traficie, oprócz opracowania porządnego planu zwiedzania, nie sposób nie pomyśleć również o jedzeniu. Wprawdzie kuchnia amerykańska nie jest zbyt poważana na świecie, bo zawiera niewiele charakterystycznych dla tego regionu potraw, a dodatkowo jest bardzo ciężka i tłusta, jednakże jest kilka rzeczy, które niewątpliwie w Nowym Jorku warto zjeść. Sprawdźcie, co polecamy szczególnie!

Nowojorskie bajgle

Bajgle na śniadanie to nowojorska tradycja — dostaniecie je praktycznie wszędzie w różnych wariacjach smakowych. W menu większości restauracji znajdziecie oczywiście bajgle zarówno na słono jak i na słodko, więc właściwie nic Was nie ogranicza. Bajgiel i kawa to typowe nowojorskie śniadanie, które musicie zjeść przynajmniej raz! Chociaż przypuszczamy, że na jednym razie się nie skończy — bajgle są znacznie smaczniejsze niż zwykłe pieczywo i szybko uzależniają.

Pancakes

To również bardzo popularna opcja na śniadanie. Jeżeli pomyślicie o Nowym Jorku, z pewnością szybko przed oczami stanie Wam kupka ułożonych jeden na drugim naleśników z owocami, polana sosem czekoladowym czy syropem klonowym. Śniadania na słodko są w Nowym Jorku bardzo popularne, a Amerykanie w smażeniu tych pulchnych słodkich placków doszli wręcz do perfekcji — dlatego koniecznie musicie ich spróbować!

Burgery

Stany Zjednoczone nieodłącznie kojarzą się również z hamburgerami. Nie inaczej jest w Nowym Jorku — właściwie na rogu każdej ulicy znajdziecie tutaj knajpki specjalizujące się w hamburgerach. Jak to zwykle w Ameryce, wszystko jest w wersji maxi — zamawiając hamburgera, spodziewajcie się ogromnej bułki wypełnionej wielkim kotletem i sporą ilością tłustych dodatków, a na dokładkę jeszcze dużej garści frytek. W najbardziej popularnych lokalach serwujących hamburgery niejednokrotnie trzeba odstać swoje w kolejce do kasy.

Słodkości

Mieszkańcy Nowego Jorku nie odmawiają sobie również słodkości. Będąc w Stanach Zjednoczonych koniecznie musicie spróbować donatów, czyli słodkich pączków z dziurką. Oprócz tego popularne są muffiny oraz cupcakes. Na szczególną uwagę zasługuje także słynny nowojorski sernik — ten, który jest najpopularniejszy na całym świecie, znajdziecie w niepozornym barku w podziemiach Grand Central.