Pierwszy pobyt na lotnisku – kilka porad

Pierwsza podróż samolotem dla wielu sama w sobie jest powodem do stresu. Wielu z nas myśli głównie o tym, lecz jak szybko się okazuje sam lot okazuje się być przysłowiową „kaszką z mleczkiem”, w porównaniu z tym, co dzieje sie przed tym, nim wzbijemy sie w niebo. Lotnisko to miejsce wylotu, ale i miejsce, gdzie przed odlotem należy wykonać określony procedury, trzeba udać się do określonych lokalizacji, które przy pierwszym wejściu na lotnisko mogą okazać się dla nas po prostu niewidzialne. Dlaczego? Z powodu nieodłącznego lotniskom chaosu, które jeśli się nie przygotujemy wcześniej, może nas po prostu „pochłonąć”. Jak sobie z tym poradzić?

Nasz „pierwszy raz”

Przede wszystkim nim udamy się na lotnisko warto jest poczytać trochę do temat odpraw, które obejmują wszystko od momentu naszego wejścia do budynku, aż po moment, gdy wyjdziemy z niego w miejscu, do którego mieliśmy polecieć. Cały proces wydaje się z początku bardzo skomplikowany, lecz jak łatwo się domyślić, pierwszy raz robiąc cokolwiek możemy być zestresowani – praktyka czyni mistrza, lecz pierwsze musimy „przeżyć” sam początek tej drogi.

Jak odnaleźć się na lotnisku?

Kiedy szukamy informacji na temat odpraw, warto jest przeczytać kilka informacji „z życia wziętych”, czyli poczytać na temat przeżyć innych „pierwszych” pasażerów lotu. Bardzo szybko się zorientujemy, że większość osób poruszających ten temat (zwykle na swoich blogach) nie pisze o samym locie, lecz o wszystkim „przed”. W ten sposób natrafiamy na teksty typu „krok po kroku”, w których autentyczni pasażerowie opisują to, jak przejść przez pierwsze „spotkanie” z lotniskiem. Wiele takich artykułów jest naprawdę przystępnie napisanych i człowiek wie mniej więcej co zrobić-w praktyce zawsze wychodzi trudniej, lecz mamy już jakiś „punkt zaczepienia”, którego możemy się trzymać.

Odprawa na lotnisku, a odprawa online

Wartym na zwrócenie uwagi jest od pewnego czasu coraz bardziej popularny sposób innego przejścia odprawy, czyli odprawa online. Zanim internet „zwojował” nasz praktycznie cały świat, odprawy były istnym horrorem, o wiele gorszym niż teraz. W zasadzie obecnie na lotniskach jest wręcz „spokojnie”, szczególnie od chwili ukazania się wspomnianych odpraw online. Niemal cały proces, który jeszcze niedawno trzeba było przejść fizycznie, można teraz załatwić na stronach wielu lotnisk, gdzie musimy wypełnić odpowiednie rubryki, po zatwierdzać wszystko i wydrukować naszą kartę pokładową. Dzięki temu oszczędzimy sobie bardzo wiele stania i po sprawdzeniu bagażu i nas samych zostaje nam wsiąść do samolotu (pokazując tam jeszcze dowód osobisty) i cieszyć podróżą.